Bugalugs Maxi White Shampoo med Ananas & Passionsfrugt (500ml)

Bugalugs Maxi White Whitening Dog Shampoo med duft af ananas og passionsfrugt er en pH-balanceret shampoo, der er specielt udviklet til at fremhæve og lysne hvide og lyse pelse.

Kr. 119,95
( Kr. 95,96 )
Model/varenr.: BSHPRS500
Vægt: 0,6 kg

Bugalugs Maxi White Shampoo til hvide hunde og alle andre

Bugalugs Maxi White Whitening Dog Shampoo med duft af ananas og passionsfrugt er den perfekte løsning, hvis du vil fremhæve farver og glans i din hunds pels. Selvom navnet antyder, at den er til hvide hunde, er den hvidtende shampoo faktisk designet til at forbedre alle pelstyper og farver. Den farveforstærkende teknologi fremhæver og giver glans, hvilket gør den til en stor favorit blandt ejere af eksempelvis sorte labradorer.

Ud over dens farveforstærkende effekt har shampooen en dybderensende formel, der effektivt fjerner snavs og pletter fra pelsen. Den indeholder også fugtgivende elementer fra passionsfrugt og ananas, som beroliger huden og beskytter hårsækkene mod skader. Resultatet er en ren, blød og smukkere pels med en langvarig, eksotisk duft.

Shampooen er fri for blegemidler og kan trygt bruges på hvalpe fra 8 uger.

Der er endnu ikke nogen anmeldelser her. Vi vil være glade for hvis du vil anmelde som den første.

Tilføj anmeldelse: